Här är vi som arbetar på KF

Anders Dahlquist-Sjöberg, VD KFAnders Dahlquist-Sjöberg
Tf verkställande direktör
anders.dahlquist-sjoberg@kf.se


Executive assistance

Christina Brandt, Executive Assistant, KFChristina Brandt
Assistent
christina.brandt@kf.se

Ralph Nicolaisen, stabstöd, KFRalph Nicolaisen
Stabstöd
ralph.nicolaisen@kf.se


Bibliotek och arkiv

Michael Hagström, företagsbibliotekarie, KFMichael Hagström
Företagsbibliotekarie
michael.hagstrom@kf.se

Per Persson, arkivarie, KFPer Persson
Arkivarie
per.persson@kf.se


Demokrati, medlemmar och kommunikation

Pia Carlsson Thörnqvist, varumärkes- och organisationschef, KFPia Carlsson Thörnqvist
Varumärkes- och organisationschef
pia.carlsson.thornqvist@kf.se

Fanny Persson, medlemschef, KFFanny Persson
Medlemschef
fanny.persson@kf.se

Carina Thore, medlemssamordnare i Svea, KFCarina Thore
Medlemssamordnare i Svea
carina.thore@kf.se

Linda Lindwall, strategisk utvecklare för föreningar, KFLinda Lindwall
Strategisk utvecklare för föreningar
linda.lindwall@kf.se


Opinionsbildning och kommunikation

Emma Nilsson, chef opinionsbildning och kommunikation, presskontakt, KFEmma Nilsson
Chef opinionsbildning och kommunikation samt presskontakt
emma.nilsson@kf.se


Ekonomi

Thomas Svensson, ekonomichef, presskontakt, KFThomas Svensson
Ekonomichef
thomas.svensson@kf.se

Åsa Utterström, controller, KFÅsa Utterström
Controller
asa.utterstrom@kf.se


Juridik

Anders Dahlquist-Sjöberg, VD KFAnders Dahlquist-Sjöberg
Tf VD och chefsjurist
anders.dahlquist-sjoberg@kf.se

Johan Gustafsson, bolagsjurist, KFJohan Gustafsson
Bolagsjurist
johan.gustafsson@kf.se

Jesper Neikter, bolagsjurist, KFJesper Neikter
Bolagsjurist
jesper.neikter@kf.se

Jim Törnroth, bolagsjurist, KFJim Törnroth
Bolagsjurist
jim.tornroth@kf.se

Therese Magnusson, bolagsjurist, KFTherese Magnusson
Bolagsjurist
therese.magnusson@kf.se


Ägarstyrning

Patrik Schinzel, chef ägarstyrning, KFPatrik Schinzel
Chef ägarstyrning
patrik.schinzel@kf.se